Kurz focení „Vážky 2021“

Cena a termín
Kontakt

V tomto roce mám v plánu uspořádat svůj třetí kurz fotografování vážek vůbec. Jelikož fotím vážky už nějaký ten pátek, rozhodl jsem se, že je na čase své znalosti z této disciplíny nějak zužitkovat a poslat dál. Fotit vážky není jen o tom koupit si makroobjektiv a vyrazit k vodě, a tak se vám budu snažit pomoci proniknout do světa fotografa vážek o něco hlouběji.

Kurz se bude konat v okolí Chomutova a Mostu (pokud se utvoří skupinka zájemců, která by chtěla kurz v jiném kraji, tak se lze dohodnout individuálně). Půjde téměř o celodenní záležitost a tak je nutné se na to předem vybavit. Pití a něco k snědku je povinností, i když nebude problém zajet po cestě kamkoli do obchodu. Každopádně půjde hlavně o focení, tak bude nejlepší se nikde moc nezdržovat. Focení vážek je totiž ve své podstatě činnost, která je ve velké míře závislá na štěstí. A co jiného je štěstí nežli okamžik v čase. A čím je čas delší, tím se šance na štěstí zvyšuje…že? 😀 Budeme tedy fotit od brzkých hodin (od 7:00) do pozdních odpoledních (do 18:00). Kurz bude tedy trvat 11 hodin.

Během této doby bychom měli zkusit všechno možné, co se dá s vážkami nafotit. Krom klasických atlasovek se pokusíme o zachycení vážek v letu, při kladení nebo páření. Vše bude záležet na štěstí a na kolika lokalitách stihneme být.

Co s sebou:

Jak jsem již napsal. Jelikož to bude akce opravdu téměř na celý den, tak něco k jídlu a pití (dá se i někde nakoupit).

Dále samozřejmě fotografické vybavení. Digitální zrcadlovku nebo bezzrcadlovku s výměnnými objektivy. Objektiv je pak ideální téměř jakýkoliv, ale musíte brát v potaz, že s určitým ohniskem se dané věci fotit nedají nebo hodně těžko. Kdo chce, může se vybavit stativem, bleskem či jiným zdrojem světla aj. Já tyto pomůcky nepoužívám, tak nechám na každém dle uvážení.

Atlasovky (sedící jedinci, páření atd.) – ideální nějaký makroobjektiv nebo jakýkoliv jiný, který vám dovolí krátkou ostřící vzdálenost na dané ohnisko.

Letovky – ideálně od 200mm a delší

Kladení – ideálně od 150mm a delší

Dále je dobré se vybavit vhodným oblečením a obuví. Holinky se dají využít v mělčích vodách a potocích. Rybářské prsačky pak při prodění rybníků a jiných hlubších tůní. Repelent také není k zahození, pokud nechcete být obtěžováni bodavým hmyzem.

profesionalita

Vše vysvětlím, nic netajím. Kurzy, kde se fotí a nikdo vám nic důležitého neřekne, nejsou mým šálkem čaje.
1

více lokalit

Mám své oblíbené lokality. Některé jsou daleko od sebe, některé kousek. Ideálně bychom se mohli dostat na 2 – 3 místa.

Teorie + praxe

Teorie během praxe. Vše si vysvětlíme a hned si to i vyzkoušíte. Cílem bude, naučit se nad focením přemýšlet a nenechat se svázat technikou.

3000 Kč včetně DPH (při účasti 4 a více osob je cena 2000/osoba)

Termín - 7. srpen 2021

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Vážky 2021

Focení v okolí Most – Chomutov – jinde dle dohody
JiriNovak81@seznam.cz

Máte nějaký dotaz? Neváhejte a ptejte se...

error: Obsah je chráněn (chráněno autorskými právy) !!