Kurz focení v Zoo

Kurz focení v Zoo je zaměřený jak pro naprosté amatéry, tak pro pokročilé fotografy. Zúčastnit se mohou nejen zájemci o focení přírody, jelikož teorie je brána obecně a lze ji využít v jakémkoliv odvětví fotografie.

Orangutan bornejský (Pongo pygmaeus)

Mým cílem je, ukázat vám jednoduchost s jakou lze k focení přistupovat. Přimět vás k tomu, brát fotografování s lehkostí a přiměřenou dávkou vytrvalosti. Vaše fotografie by měly odrážet vás samotné. Není nutné se vždy držet pravidel, ale je nutné je znát, abyste si mohli odůvodnit, pokud se je rozhodnete porušit. Není mým úmyslem vás učit používat drahé přístroje stejně, jako byste v ruce drželi mobilní telefon. S tímhle nešvarem se bohužel jinde setkáte velmi často. Postupy typu „nastavte si automatické ISO, dejte nejnižší clonu a cvakejte“, toho se u mě nedočkáte. Kdo chce tedy něco víc, kdo chce opravdu porozumět focení a mít nad výsledkem kontrolu od začátku do konce. Kdo má zájem o to, pochopit svůj fotoaparát. Kdo chce vědět co, kdy a proč nastavit, tomu nezbude nic jiného než hledat ty kurzy, které vypadají jinak. A právě takové se pro vás snažím dělat já.

Co s sebou?

Dobrá nálada je základem k jakékoliv činnosti. Nemějte strach, když něčemu neporozumíte. Proto jste se přeci na kurz přihlásili. Ptejte se, klidně i několikrát na to samé. Nikdo učený z nebe nespadl a já vám rád pomohu s čímkoli, co bude v mé moci.

Samozřejmě, co jiného 🙂 Avšak na profesionálnější focení je ideální nějaká zrcadlovka nebo bezzrcadlovka s výměnným objektivem. Určitě ne mobilní telefon, tablet nebo nějakým malý automat.

Ideální jsou dlouhé objektivy. Pevné 300mm, 400mm nebo zoomy 70-200mm atd. Čím světelnější (malé clonové číslo), tím lepší. Sám fotím objektivem 300/4 a nově také 500/4. Makroobjektiv je zas třeba ideální např. na focení v teráriích. Nevhodné jsou setové – základní objektivy.

Jeřáb černokrký (Grus nigricollis)
Jeřáb panenský (Anthropoides virgo)
Jeřáb bělošíjí (Grus vipio)
Jeřáb královský (Balearica regulorum)
error: Obsah je chráněn (chráněno autorskými právy) !!