Tvorba webových stránek rychle a jednoduše

Proč chtít WordPress?

Pro tvorbu vašich stránek existuje několik placených online nástrojů. Ty zahraniční jsou většinou mnohem kvalitnější, ale lidem se bůhvíproč nechce platit a využívat služeb zahraničních společností. U nás je asi nejznámější Webnode, u kterého jsem chvíli byl, ale velmi rychle jsem ho opustil. Ten, kdo chce svobodnější práci na svém webu, větší kontrolu nad obsahem nebo pestřejší paletu možností, hledá něco víc, než jen přednastavenou šablony s limitujícími možnostmi nastavení. Proto jsem přešel k WordPressu, který mi nabízí naprostou svobodu při tvorbě mých stránek. Jediné, co potřebujete je webhosting (díky němu si můžete své webové stránky umístit na internet, aniž byste museli mít vlastní server) a doménu (název stránky). Tyto dvě položky si musíte zařídit u nějaké webhostingové společnosti. Já mám vše u Wedosu, kde jsem si velmi rychle a celkem jednoduše zřídil obojí. Mám tedy stránky, které si mohu upravovat dle sebe, kdykoliv a jakkoliv a nejsem ničím omezený. Z těchto důvodů můj web funguje pod WordPressem, což je odborně řečeno, svobodný open source redakční publikační systém, napsaný v PHP a MySQL. Laicky řečeno, jde o systém, na kterém můžete stavět své stránky, jak si jen umanete. Znalejší si mohou web vytvořit úplně sami, pomocí jazyka HTML a kaskádových stylů CSS. Ale dnes už většinou každý sáhne, po nějaké hotové šabloně. Pár let mi stránky běžely na šabloně od Themeforest. Jenže šablona byla hodně zabugovaná. Téměř vše jsem si na ní musel dodělat, a i tak se to vždy po nějakém čase rozházelo a bylo třeba dalších a dalších úprav. Nakonec autor šablony ukončil její podporu a mě nebavilo se s ní dál babrat. Proto jsem se rozhodl pro redesign. Už dřív jsem pokukoval po pěkných šablonách od Elegant Themes, ale byly na mě vždy zbytečně drahé.

Nyní jsem však objevil šablonu DIVI a když jsem si o ní přečetl, neváhal jsem si ji zaplatit a postavit na ní svůj web. Proč jsem se tak rozhodl? Pokusím se vám to objasnit dále:

Proč šablona Divi?

Kdybych měl shrnout výhody této šablony do jedné věty, tak proto, že v ní intuitivně, bez problémů a bez znalosti HTML, vytvoříte jakýkoliv web. Šablona je opravdu velmi snadno ovladatelná. Má vlastní Page Builder, což jsou vlastně okénka, do kterých si vkládáte libovolný obsah, který si dále v příjemném prostředí měníte a nastavujete. Tohle je opravdu velký skok dopředu oproti jiným šablonám. Dále lze stránku editovat přímo v prohlížeči, kde provedenou změnu ihned vidíte v tzv. Visual Builderu.

Divi obsahuje velké množství funkcí – modulů, pro něž byste si jinak museli stahovat samostatné pluginy. Namátkou je to fotogalerie, kontaktní formuláře, diskuze, různé slidery aj. Dále si můžete nastavit hlavičku webu nebo využít podpory vertikálního menu, či dnes tak oblíbený One-Page web, kdy se za použití speciální navigace posouváte v obsahu stále na jedné, hlavní straně.

Další velkou výhodou je překlad do češtiny.

Samozřejmě, kdo si rád hraje s CSS styly, tomu se meze představivosti nekladou a může si ji libovolně upravovat. Navíc je šablona opravdu velmi oblíbená po celém světě a tak lze najít všude na internetu plno návodů na téměř cokoliv. Nutno podotknout, že má tato šablona i svou nevýhodu. Jelikož je zpracována v takto unikátním stylu, není lehké ji jednoduše nahradit jinou šablonou. Veškerý obsah je zapsán se všemi hodnotami, díky kterým můžete se šablonou takto jednoduše pracovat. Proto doporučuji, pokud s touto šablonou začnete, tak u ní zůstat. Stejně věřím, že nebudete mít důvod ji měnit, jelikož nabízí opravdu mnoho možností.

Výkonné funkce

Neomezené možnosti. Je jen na vás, co vytvoříte.

Přizpůsobitelný vzhled

Podporuje SEO

Vysoký výkon

Responzitivní stránky

Vysoké zabezpečení

Výborná práce s médii

Přátelské prostředí

Široká komunita uživatelů

WordPress je dle oficiálních statistik používán na více než 32 % webových stránkách na světě a překonává tak open source CMS jako Joomla či Drupal, které se drží pod třemi procenty.

error: Obsah je chráněn (chráněno autorskými právy) !!