Přišel rok 2019 a já se ohlížím za svým životem fotografa. Přemýšlím zda má focení pro mě osobně ještě nějaký smysl. Přeci jen se mi změnily životní priority. Narodila se nám krásná dcerka a na cestě je další prcek. Koupili jsme dům, na kterém je dost práce a na focení už logicky není tolik času jako tomu bylo dřív.

Okolí a rodina na mě však tlačí opačným směrem. Prý se málo zviditelňuji a nevyužívám toho co umím. Dívám se zpět a je pravda, že jsem se jako fotograf nikdy nikam moc netlačil. Vždy jsem bral focení spíš jako zábavu než jako možnost obživy. Nikdy jsem netoužil dělat ze sebe komerčního kašpárka. Vždyť těch fotografů, co na svoje stránky dennodenně cpou recenze snad všeho, co jim prošlo rukama, od fotoaparátů, až po toaletní papíry, aby na ně nalepili co nejvíc fanoušků, je už i tak dost. Sám jsem se nikdy v takových článcích nerochnil a rochnit nehodlám. Pravdou ale je, že už bych se mohl posouvat dál a proto v mé nabídce vidíte znovu fotografické kurzy a nově i nabídku na tvorbu internetových stránek.

Něco málo jsem ale pro sebe jako fotografa udělal. Soutěže sice zatím obcházím velkým obloukem, ale zato jsem v minulosti zaslal pár snímků do různých časopisů v ČR i ve světě. A zde vám chci ukázat ty, ve kterých jste mohli vidět mé fotografie:

Aktuálně fotky nikam neposílám. Zmanipulované soutěže v ČR, které vyhodnocují již několik let stále ti samí lidé dokola, mě nelákají. Fotografické časopisy jsou to samé v bleděmodrém. Díky tomu pro mě obojí ztratilo jakýkoliv význam.

error: Obsah je chráněn (chráněno autorskými právy) !!