kurz focení vážek 2020

Cena a termín

Kontakt

V příštím roce mám v plánu uspořádat svůj druhý kurz fotografování vážek vůbec. Jelikož fotím vážky už nějaký ten pátek, tak věřím, že vám mohu v začátcích vašeho snažení v tomto směru hodně pomoci. Fotit vážky není jen o tom, koupit si makroobjektiv a vyrazit k vodě, a tak se vám budu snažit pomoci proniknout do světa fotografa vážek daleko hlouběji.

Kurz se bude konat v okolí Chomutova a Mostu (pokud se utvoří skupinka zájemců, která by chtěla kurz v jiném kraji, tak se lze dohodnout individuálně). Půjde téměř o celodenní záležitost a tak je nutné se na to předem vybavit. Pití a něco k snědku je povinností, i když nebude problém zajet kamkoliv po cestě do obchodu a něco koupit. Každopádně půjde hlavně o focení, tak bude nejlepší se nikde moc nezdržovat. Focení vážek je totiž ve své podstatě činnost, která je ve velké míře závislá na štěstí. A co jiného je štěstí nežli okamžik v čase. A čím je čas delší, tím se šance na štěstí zvětšuje. Budeme tedy fotit od brzkých hodin (od 7:00) do pozdních odpoledních (do 16:00). Kurz bude tedy trvat 9 hodin.

Během této doby bychom měli zkusit všechno možné, co se dá s vážkami nafotit. Krom klasických atlasovek se pokusíme o zachycení vážek v letu, při kladení nebo páření. Vše bude záležet na štěstí a na kolika lokalitách stihneme být.

Co s sebou:

Jak jsem již napsal. Jelikož to bude akce opravdu téměř na celý den, tak něco k jídlu a pití (dá se i někde nakoupit).

Dále samozřejmě fotografické vybavení. Digitální zrcadlovku nebo bezzrcadlovku s výměnnými objektivy. Objektiv je pak ideální téměř jakýkoliv, ale musíte brát v potaz, že s určitým ohniskem se dané věci fotit nedají nebo hodně těžko. Kdo chce, může se vybavit stativem, bleskem či jiným zdrojem světla aj. Já tyto pomůcky nepoužívám, ale je to na každém.

Atlasovky (sedící jedinci, páření atd.) – ideální nějaký makroobjektiv nebo jakýkoliv jiný, který vám dovolí krátkou ostřící vzdálenost na dané ohnisko.

Letovky – ideálně od 200mm

Kladení – ideálně od 150mm

Dále je dobré se vybavit vhodným oblečením a obuví. Holinky se dají využít v mělčích vodách a potocích. Rybářské prsačky pak při prodění rybníků a jiných hlubších tůní. Repelent také není k zahození, pokud nechcete být obtěžováni bodavým hmyzem.

profesionalita

1

více lokalit

Teorie + praxe

Cena: 1500 Kč

Termín - 12. července 2020

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Vážky 2020

Focení v okolí Most – Chomutov
JiriNovak81@seznam.cz

Potřebujete si cokoli ujasnit? Máte nějaký dotaz? Neváhejte, ptejte se

error: Obsah je chráněn (chráněno autorskými právy) !!